Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam,

Jeżdżenie na rowerze angażuje przede wszystkim stawy kolanowe wiec z biodrami powinno być ok chociaż wszystko zależy od intensywności wysiłku. Jeśli zauważy Pani zwiększone napięcie mięśni pleców, bioder oraz kończyn dolnych to wypadałoby to porozluzniać. Może lepszy byłby orbitrek?

Co to pływania to również proszę zwrócić uwagę na stan tkanek po wysiłku. Samo środowisko wodne pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu.

Proszę pamiętać, że ruch jest najlepszym lekarstwem na większość schorzeń. Oczywiście w randkach rozsądku ale jednak. Wiec gratuluje podjęcia decyzji o zwiększeniu ruchu.

Moje zdanie jest takie ze jedno i drugie wpłynie pozytywnie jednak jeśli zauważy Pani jakieś przewlekłe bóle to proszę udać się do specjalisty (fizjoterapeuta, osteopata), żeby sprawdził czy wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam serdecznie
Konrad Skrzat

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety