Endoskopia zatok - kiedy najlepiej ją wykonać?

Od trzech miesięcy mam przewlekły katar i boli mnie głowa, czasem występuje kilkudniowa gorączka. Przeszłam już cztery kuracje antybiotykowe, jednak niewiele pomogły. Czasami katar ustępuje, jednak po tygodniu powraca. Wybieram się do laryngologa na endoskopię. Jednak muszę czekać ponad tydzień na wizytę. Zastanawiam się, czy jeśli katar będzie w tym czasie mniejszy albo zniknie – endoskopia ma wtedy sens? Czy trzeba czekać na kolejny nawrót kataru?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

W okresie mniej nasilonych objawów zmiany stwierdzane w badaniu mogą być nieco mniejsze. Jednak nawrotowy charakter dolegliwości budzi podejrzenie procesu przewlekłego, który okresowo się zaostrza. Jeśli tak jest, zmiany – mimo iż będą mniejsze niż w okresie ostrym – powinny być widoczne.
Pozdrawiam