Endoskopowa nukozektomia czy wycięcie żołądka?

hyperplasia foveolaris ,regeneratio epithelli mucosae partis pyloricae et dysplasia epithelli gradus minoris (gastric low grade intraepithelial neoplasiaWHO 2010)Fibrosis focalis laminae propriae mucosae -wynik badania histopatologicznego wycinka(zmiany) w żoł adku .Jakie są rokowania ,lekarz myśli o wycięciu żołądka lub endoskopowej nukozektomi.czy to już rak?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis nie sugeruje aby w żołądku rozwinął się nowotwór już w tym momencie, jednak stan opisywany jako gastric intraepithelial neoplasia jest wskazaniem co najmniej do wykonania mukozektomii.