Endoskopowe tamowanie krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego

Witam, Czy endoskopowe tamowanie krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego jakąkolwiek z metod (techniki iniekcyjne, koagulacja, techniki mechaniczne) są wykonywane w znieczuleniu? Czy jest to zawsze znieczulenie ogólne? Jaki jest średni czas takiego zabiegu i jakie komplikacje może on nieść ze sobą?

Witam , technika zabiegu zależy od stanu miejscowego , stanu ogólnego pacjenta w chwili zabiegu i oczywiście -od stanu miejsca operowanego! Szczegóły proszę omówić z przyszłym badającym!!! z.żurawski