Entezopatia rozcięgna podeszwowego, zmiany skórne i alergie pokarmowe po zakończeniu kuracji lekiem Cipronex

Witam. Mam 28 l., jestem 3 miesiac od skonczenia leku CIPRONEX 500mg (2x1 przez 14 dni) Dzień po dostałem entezopatii rozścięgna podeszwowego, mam duży ból kolan, ud, piszczeli, szczególnie jednej nogi. Chodzę przez to o kuli. Zmienił mi się zapach skóry a także pojawiły przebarwienia skórne w różnych częściach mojego ciała (gł. stopach i dłoniach) oraz pojawiły się alergie na różne pokarmy. Podobno ten lek niszczy DNA bakterii, ale czasem niszczy mitoDNA pacjenta. Jakie rokowania? Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie można jednoznacznie potwierdzić, iż opisane dolegliwości są spowodowane stosowaniem antybiotyku. O ewentualnym rokowaniu proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Proszę również stosować się do wszelkich zaleceń, które mają na celu ustąpienie objawów.