EOS 0.58, EOS% - 8.90, BASO 0.21, BASO% - 3.20, MONO 0.93, MONO% 14.30 w wyniku badania u 45-latka

witam , czy niepokojace jest Badanie z rozmazu EOS 0.58 EOS% - 8.90 BASO 0.21 BASO% - 3.20 MONO 0.93 MONO% 14.30

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Rzeczywiście podany rozmaz białokrwinkowy nie jest prawidłowy. W opisie nie ma jednak podanych bezwzględnych wartości poszczególnych frakcji, ogólnej liczby krwinek białych oraz pozostałych parametrów morfologii. Wyklucza to możliwość wiarygodnej interpretacji. Zdecydowanie sugerowałabym zatem, by wynik zinterpretował lekarz POZ podczas bezpośredniej wizyty. W razie jakichkolwiek wątpliwości dobrze byłoby wykonać morfologię kontrolną z rozmazem ręcznym.