Epilepsja a stosowanie antykoncepcji

Jestem kobietą w wieku rozrodczym wiec zazywam też antykoncepcja , dzieci w przyszłości. Lekarz chce mi zmienić lub dołożyć lamotrygine -przeciwpadaczkowe, podobno lek nie obniża działania antykoncepcji ale jest odwrotnie. Co w takim wypadku jak lekarz dobiera dawkę. Chwilowo biorę microgynon boje się lamotryginy nie chce brać jej zależy mi na antykoncepcji! !!!!

Proszę swoje wątpliwości omówić z lekarzem neurologiem, który lek chce zapisać. W przypadku padaczki a zwłaszcza u osób stosujących antykoncepcję hormonalna dobór leków jest bardzo indywidualny.
leki przeciwpadaczkowe dobiera się w zależności od rodzaju napadów, przyczyny padaczki, wieku chorego, chorób współistniejących, reakcji na inne leki przeciwpadaczkowe i wielu innych danych.