Epizod depresyjny a renta

od roku lecze sie na epizod depresji ciezki z myslami S,w szpitalu przebywalam od23-09 do19-12-2014,objawy-obnizony nastroj,zaburzenia snu,spadek aktywnosci,anhedonia,mysli S,oslabiona;meczliwa,placzliwa,od 1-06do24-06 bylam w senatorium .Wynik irechabilitacyjne;W trakcie leczenia nie uzyskano poprawy samopoczucia,subiektywnie bez poprawy,obnizenie napedu i nastroju.Mysli rezygnacyjne i czasem samobojcze bez tendencji do realizacji.Czy moge starac sie o rente?czy mam jakas szase?

Witam,
Depresja jest chorobą uleczalną.W dodatku najgorszym rozwiązaniem jest własnie pozostawanie w bezczynności,co logicznie wiąże się z rentą i statusem inwalidy.Tak więc,bardzo serdecznie zapraszam Panią do kontaktu i podjęcia skutecznych metod psychoterapii,zamiast utrwalać zaburzenie ,którego następstwa są bardzo powazne,nie tylko w sferze psychiki.
Serdecznie Panią pozdrawiam i zachęcam.

Witam!

Jesli rzeczywiście rozpoznano u Pani ciężki epizod depresyjny, a nastepnie depresja nawróciła czy też nie udało się uzyskać istotnej remisji objawów, wtedy przebieg Pani objawów odpowiada tzw. zaburzeniom depresyjnym nawracającym. Wydaje się, że wnioskowanie o ustalenie stopnia inwalidztwa w tej sytuacji jest uzasadnione.

Pozdrawiam!