Epizod manii przy CHAD

Dzień dobry. lekarz stwierdził u mnie chorobę afektywną dwubiegunową. Gdy poszlam do lekarza byłam w stanie manii(euforia,impulsywnosc,kompulsywnosc,gonitwa myśli,nie moc panowania nad sobą).Dostałam leki sulpiryd,chlorprotixen i depakine. Teraz moja faza zmieniła się na depresyjna(smutek,myśli samobojcze,brak siły do życia,problem z podjęciem decyzji). Moje pytanie brzmi następująco. Czy pomimo,że biorę te leki tydzień,możliwe jest aby znów wystąpił epizod manii?

Witam,

w leczeniu opisanych przez Panią dolegliwości powinno się stosować, oprócz farmakologii, także psychoterapię. Zachęcam Panią do kontaktu ze specjalistą - psychologiem/psychoterapeutą. Leki zaczną działać za jakiś czas, może to potrwać nawet do 4 tygodni. Nastroje mogą się zmieniać, jednak ich nasilenie powinno być mniej odczuwalne - jest to sprawa bardzo indywidualna. Praca z psychologiem może Pani pomóc przetrwać także trudniejsze momenty leczenia.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html