Epizody codziennego picia alkoholu

Czy to można zaliczyć do alkoholizmu? Od paru lat mój mąż ma w roku takie okresy, w których pije alkohol codziennie. Czyli załóżmy 11 miesięcy jest spokój, a potem przychodzi ten jeden miesiąc i pije dzień w dzień. Do tego jest agresywny, po prostu nie jest sobą. Co to może oznaczać?

Witam. Może to być alkoholizm. Tyle ile alkoholików tyle stylów picia. Poza tym o chorbie nie świadczy tylko ilość czy czestotliwość picia a wiele czynników, chcoćby to, ze jest to dal Pani jakiś problem.
Magdalena Brabec

Dzień Dobry,
na 100 % jest to objaw alkoholizmu - czyli utraty kontroli nad piciem,
proszę poczytać strony : www.parpa.pl ( szczególnie polecam Pani informacje dla osób współuzależnionych). Serdecznie pozdrawiam Dorota Szykulska-Paprocka

Witam,
jeśli dobrze rozumiem, Pani mąż nie pije na codzień, ale gdy się to zdarza, to wpada w ciąg, trudno mu się zatrzymać w piciu. Nie wiem, czy problem jest na tyle duży, by nazwać to uzależnieniem, ale Pani mąż na pewno ma problem z alkoholem. Gorąco namawiam Panią na odwiedzenie poradni alkoholowej. Od terapeuty uzależnień dowie się Pani co może Pani zrobić, dostanie Pani też wsparcie emocjonalne, które zapewne bardzo się teraz Pani przyda.
Pozdrawiam serdecznie,
Marta Kołacka