Epizody drgawek gorączkowych u 2-letniego synka

Mój syn ma 2 lata.Mamy za soba 3 epizody drgawek goraczkowych prostych, ponizej 5min, podajemy wtedy relsed, badanie eeg głowy wykluczylo padaczke. Ja caly czas sie boje kolejnej goraczki i drgawek, jest to dla mnie okropne przezycie, boje sie ze coś moze mu sie stac na trwałe podczas tych drgawek lub co najgorsze...Czy jestem tylko zbyt przewrazliwiona?Jakie ryzyko sie z tym wiaze?Dzieci z tego ponoc wyrastaja kiedy to moze być? W jakim wieku i co sprzyja temu aby już mój synek ich nie mial?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Drgawki gorączkowe są objawem, który wynika z niedojrzałości centralnego układu nerwowego. Do 5 roku życia takie drgawki mogą się niestety powtarzać. Zdecydowanie powinna Pani zatem przede wszystkim im zapobiegać poprzez odpowiednio wczesne stosowanie leków przeciwgorączkowych.