Erekcja a 19-latek

Witam, mam taki problem, otóż kiedy przychodzi do sytuacji intymnych z moją partnerką, to mój członek stoi ale po jakimś czasie opada, i kiedy miałbym ją zacząć penetrować jest sflaczały.   Obawiam się, że jest to spowodowane wieloletnią masturbacją (od 13 roku życia). Warto dodać, że ostania penetrację robiłem 2 lata wcześniej i bywam nerwowy. Choć zdarzało mi się uprawiać seks oralny raczej bez problemowo. w innych warunkach stoi sam samoistnie. Odstawiłem masturbację na rzecz seksu z partnerką. Czy mogę jakoś temu zaradzić by mój członek?

Witam!

Masturbacja nie wpływa w żaden sposób na sprawność seksualną. Nie ma żadnego związku między długoletnią masturbacją a zaburzeniami wzwodu. Masturbacja jest wręcz zalecana młodym mężczyznom, by mogli poznawać swoje ciała i uczyli się, jak osiągać satysfakcję. Pana problem ma podłoże psychiczne. Pisze Pan, że jest nerwowy, co może prowadzić do problemów z utrzymaniem wzwodu podczas stosunku. Nie ma Pan problemów w trakcie pieszczot czy seksu oralnego. W tej sytuacji należałoby skonsultować się z seksuologiem lub psychologiem. Rozpoczęcie pracy ze specjalistą nad problemami psychicznymi wpłynie na poprawę Pana sprawności seksualnej.

Pozdrawiam