Erekcja a fetyszyzm

Witam. Jestem mężczyzną, mam 16 lat. Mój problem jest dość nietypowy, chciałbym rozpocząć współżycie seksualne z moją partnerką. Ale jest pewien problem, gdyż mam problem z erekcją. Myślę, że wynika on z tego, że jestem fetyszystą, po prostu podniecają mnie kobiece nogi, wiem, że to dziwne. Chciałbym się tego pozbyć, gdyż zachowania czysto seksualne również mnie podniecają, niestety nie mogę osiągnąć wzwodu. I problem z erekcją polega na tym, że bez obcowania z nogami (czego nie chciałbym robić) nie mogę osiągnąć wzwodu. Jak temu zaradzić, czy rozwiązaniem jest po prostu branie leków na erekcję? Czy problem jest bardziej złożony?

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

Pana problem bynajmniej nie podlega farmakoterapii, a jedynie ewentualnej pomocy psychologicznej. Przede wszystkim nie powinien Pan sobie "wgrywać" fetyszyzmu. Kobiece nogi są jednym z elementów ciała kobiety, które powodują podniecenie u mężczyzn. Myślę, że jeżeli przestanie Pan myśleć o swoim zachowaniu negatywnie, wzwód powinien wrócić do normy. Jeżeli jednak nic z tego nie wyjdzie, dobrze będzie rozważyć wizytę u seksuologa.