Erytrocyty w normie, obniżony hematokryt w morfologii

Witam, mam pytanie, dotyczące wyników morfologii. Lekarz nastraszył, że są niepokojące, ale chciałam skonsultować jeszcze z kimś. Otóż, mam erytrocyty w normie (12,4g/dl), obniżony hematokryt (35.9%), obniżone neutrofile (30,9%), podwyższone limfocyty (54,3%) i jeszcze takie podwyższone pozycje BAS (1,7%) i ALY (1,6%). Reszta w normie. Proszę powiedzieć, czy mam się martwić?

Witam! Zmiany w morfologii mogą wynikać z przebytego w ostatnim okresie zakażenia wirusowego. Wynik badania należy powtórzyć, pozwoli to bowiem na obserwację progresji ewentualnych zmian. Rozmaz krwi obwodowej powinien być wykonany ręcznie, gdyż tego rodzaju badanie jest dokładniejsze niż to wykonane za pomocą analizatorów automatycznych.