Kobieta , 18 lat Pomocy, biorę lek escitalopram. Jestem przeziębiona i miałam zatkany nos, przez dwa dni brałam nasivin, ale to spowodowało, że teraz z nosa kapie mi jak z wodospadu, mam obdarty cały nos od wycierania, a najgorsze jest uporczywe kichanie. Kicham co pięć sekund, oczy mam całe czerwone i lekko opuchnięte. Przeczytałam na ulotce, że powinno powiadomić się lekarza o przyjmowaniu leków przeciwdepresyjnych i doczytałam, że może to być sk. uboczny. Co zrobić, żeby kichanie mi tak nie przeszkadzało?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Nieżyt nosa – Nieżyt nosa to inna nazwa popularnego kataru. Wywoływany jest przez wirusy, które rozprzestrzeniają się drogą kropelkową. Aby zapobiec wystąpieniu kataru, trzeba unikać spotkania z zarażonymi osobami, przeciągów czy przemoczenia. Nie chroni przed nim zażywanie witaminy C.
  • PrzeziębieniePrzeziębienie to jedna z najbardziej "popularnych" chorób na świecie. Co roku w samych Stanach Zjednoczonych na przeziębienie choruje miliard osób. Dzieci chorują na przeziębienie trzy do ośmiu razy na rok.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Laryngologia

Sprawdź, dlaczego przez cały czas masz zatkany nos

Sprawdź, dlaczego przez cały czas masz zatkany nos

Czynnik drażniący, lecz nie alergia Przeziębienie, grypa czy alergie na pyłki i zwierzęta są częstymi przyczynami kataru. Jednak istnieje wiele innych powodów, dla których możesz mieć problemy z oddychaniem przez nos. Około 1/3 osób doświadcza niealergicznego...