Esowata skolioza kręgosłupa lędźwiowego

esowata skolioza krL z rotacją trzonów kręgów.Na poz L3-L4dokanałowe uwypuklenie tarczy,m/kregowej z przewezeniem otworów miedzykregowych,głownie P i uciskiem na worek oponowy.L4-L5przewezenie tarczy mkrg z cechami jej dehydrytacji z dokanałowa centralnaLboczna przepuklinadyskowa wpukl na gł ok 5mm,uciskajaca wor,oponowy i ogr rezerwe przestrzenna otw,m/krg ,glownie L.5-S1 dokanalowe uwypuklenie tarczy m/kreg z czesciowym przewezeniem otw m/kreg i uciskiem na wor,opon. prosze o analize,dziekuje

Lek. Katarzyna Szymczak

Wykazano liczne zmiany w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, mogące powodować objawy bólowe, wskazana konsultacja neurochirurgiczna celem oceny dalszego postepowania.
Pozdrawiam