Etapy choroby Alzheimera

mam mame chora juz pare lat na ajschajmera trzeba ja karmic kapac pochodzi sobie po pokoju ale ma słabe nogi podaje jej leki na wyciszenie bo jest agresywna ile jest etapow tej choroby czy sa jakies leki bez recepty ktore by jej pomogły mam chory kregosłup i juz nie daje rady nie wie kim jestem bardzo ja kocham i nie chce zeby juz odchodziła

W chorobie Alzheimera duże znaczenie ma postępowanie bezlekowe, takie jak: stymulacja aktywności codziennej, trening pamięci, orientacji i zachowania (terapia reminescencyjna, walidacyjna, orientacji w rzeczywistości), zmniejszenie
stresu, muzykoterapia, leczenie sztuką, terapia zajęciowa, grupowa oraz edukacja i wsparcie opiekunów; ważnym elementem jest także niezmienność środowiska życia. Świadczą o tym dowody w postaci wyników badań klinicznych. Wsparcie opiekunów jest szczególnym elementem terapii w chorobie Alzheimera. Konsekwencją długotrwałej opieki nad chorym są liczne dolegliwości psychosomatyczne wśród opiekunów, które wpływają negatywnie na jakość opieki.
Generalnie choroba ta powoduje zanik komórek nerwowych a dzięki treningom pamięci słów i czynności można nauczać pozostałą część mózgu zastępować utracone komórki.
Polecam książkę:
http://www.alzheimer-waw.pl/images/Jak_radzi%C4%87_sobie_z_chorob%C4%85_Alzheimera.pdf
Pozdrawiam.