Eternit a choroba płuc

Witam. Zdejmowali u mnie pokrycie dachu eternitowego. Powietrze było wilgotne po deszczu. Zrzucali eternit na ziemię który się kruszył i łamał. Musiałem być w pobliżu ale używałem maski ( dowiedziałem się że nie od tego ). Teraz dookoła domu jest pełno kawałków eternitu. Jaka jest szansa że jestem już zarażony i czy jak będę przebywał na podwórzu gdzie są pozostałości eternitu, to czy zachoruję na chorobę płuc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jednorazowe narażenie na przebywanie w pobliżu eternitu najpewniej nie wpłynie negatywnie na stan Pana zdrowia. Niebezpieczny jest bowiem przede wszystkim kontakt przewlekły. Proszę jednak postarać się, by resztki, które są porozrzucane wokoło domu, zostały usunięte.