Euthyrox na niedoczynność tarczycy a zaparcia

Od ponad tygodnia biorę euthyrox na niedoczynność tarczycy (mam tez hashimoto i refluks przełykowy). Wcześniej miałam bardzo często zaparcia. Odkąd biorę lek, codziennie rano jak tylko wstanę muszę iść szybko do toalety i w sumie lepsze to niż zaparcia, jednak stolec jest zawsze luźny. czasem po śniadaniu znowu muszę iść do wc i znowu luźny, zaś później w ciągu dnia zawsze są to małe bobki jak sarenka. Czy to normalne? jeśli nie to do jakiego lekarza powinnam się udać?

Witam, myślę bo powinno to się powoli uregulować, lek bierze Pani dopiero od tygodnia, jednym z objawów wprowadzenia leku może być biegunka ,proszę dbać o regularne posiłki co 3 godziny i odpowiednie nawodnienie organizmu.

Proszę pamiętać, że przy Hashimoto odpowiednia dieta jest niezwykle istotna! Może nie jest łatwa, ale za to możliwa do zrealizowania. Należy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający. W razie pytań zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl