Fałdy tłuszczu - jak się ich pozbyć?

Witam, nazywam się Adam, ważę 66 kg. Nie jestem zbyt aktywny, jedynie 4 razy w tygodniu wf po 40 min. Wcześniej nie próbowałem innej diety. W mojej rodzinie nie występuje nadwaga. Nie choruję na choroby przewlekłe. Dzień powszedni: 3 kromki chleba z masłem i smażoną szynką zwyczajną do godziny 11. Obiad - zupa pomidorowa lub rosół lub biały barszcz - 15:00. 2 kromki chleba z masłem, szynką, pomidorem oraz serem żółtym gouda - 17:00. Jajecznica z 2 jaj na margarynie - 19:00. Weekend: 3 jaja smażone na margarynie - 10:10. Obiad - zupa rosół na kurczaku, ziemniaki gotowane, surówka i kurczak lub karczek - 14:00. Kiełbasa gotowana z majonezem i ketchupem i 2 kromkami chleba - 17:00. Jak zrzucic z siebie jedną ogromną, jedną dużą i jedną małą fałdę tłuszczu? Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

W Twojej diecie są produkty, które nie sprzyjają zachowaniu właściwej masy ciała. Są to między innymi sery żółte, spora ilość margaryny, jaj, kiełbasa. Ponadto jesteś mało aktywny fizycznie, a w Twoim jadłospisie często występują potrawy smażone.

Pierwsze zalecenie dla Ciebie - to zwiększenie aktywności fizycznej. Poza zajęciami sportowymi, zaplanuj codzienną aktywność przez minimum 30 minut. Może być to spacer, z czasem bieganie czy gra w piłkę ze znajomymi. Jest to niezbędne zalecenie, aby pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w ciele. Dzięki zwiększeniu ilości mięśni w ciele, organizm zaczyna spalać więcej kalorii, a ryzyko nadwagi spada.

Drugie, równie ważne zalecenie, to zmiana sposobu odżywiania.

Powinieneś spożywać 5 małych objętościowo posiłków/dzień. Bardzo ważnym składnikiem diety poza warzywami w każdym posiłku, powinny być produkty białkowe, ponieważ białko jest nie tylko najbardziej sycącym składnikiem diety, ale również stanowi budulec mięśni i w największym stopniu zwiększa tempo przemiany materii. Źródłem wartościowego białka nie są jedynie produkty pochodzenia zwierzęcego (chude mięso, np. kurczak, jagnięcina, cielęcina, wołowina, indyk, nabiał, jaja), równie cenne jest białko pochodzenia roślinnego, np. soja, soczewica, groch, czy fasolka.

Ogranicz smażenie. Mięso przyrządzone w piekarniku z dodatkiem warzyw, np. papryki, cebulki, świeżych ziół i kilku kropli oliwy z oliwek, zapiekane w folii spożywczej, ma naprawdę bardzo dobry smak. W podobny sposób możesz przyrządzać ryby. To pozwoli na ograniczenie tłuszczu w Twojej dotychczasowej diecie.

Pozdrawiam,
Anna Kacperska.