Fałszywie ujemny wynik testu ciążowego

Witam, Jestem 2 miesiące po stosunku w którym mogło dojść do zaplodnienia. Okres mam nieregularny, robiłam test ciążowy i wyszedl wynik negatywny, piersi zaczely mnie boleć (myśle, że to przez ponowne wytwarzanie sie pokarmu, urodzilam 5 miesięcy temu córkę i karmilam ją tylko parę dni ze wzgledu na małą ilość pokarmu, ale lekarz przepisał mi tabletki na przepalenie pokarmu, niestety skonczyły się a pokarm jeszcze został), mam lekko twardy brzuch jak go nacisnę. Czy jest możliwe bym była w ciąży? Dziekuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Niekiedy testy ciążowe dają wyniki fałszywie ujemne (tj. pokazują wynik negatywny w sytuacji ciąży). Proponuję powtórzyć test.