Fałszywy wynik testu ciążowego

witam. co można nie tak zrobić w teście ciążowym domowym, że wyjdzie wynik fałszywie ujemny? czy często to się zdarza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wyniki fałszywie ujemne nie są zbyt częstym problemem. Wśród przyczyn takiego problemu znajdują się: niewłaściwe pobranie próbki moczu, pobranie późniejszej niż pierwsza porcja moczu, za wczesne wykonanie testu i wiele innych. Szczegóły proszę przeczytać w ulotce.