Fantazje seksualne o psychoterapeucie

witam,od pewnego czasu zaczełam cos czuc do swojego psychoterapeuty,myslę jak wygląda jego zycie prywatne,jaki jest,mam fantazje seksualne z jego udziałem,przez to niemogę z nim współpracowac,co powinnam zrobic,boję sie powiedziec o tym ponieważ może zakonczyc terapie a wtedy bym się załamała,równoczesnie chcę sie uwolnic od tych mysli ale to ciagle wraca ale gdy stanę przed rzeczywistoscia przechodze załamanie a już niemówiąc o zakonczeniu terapi,co powinnam zrobic proszę pomóc

Nie wiem w jakim nurcie pracuje psychoterapeuta, ale wniesienie tego na sesję może przynieść Pani korzyści. Może mówić o sposobie, w jaki tworzy Pani relacje z mężczyznami, z innej beczki zauroczyła się Pani w terapeucie, a więc jest to relacja, która nie może się spełnić. Seksualizacja relacji może być sposobem na np. uniknięcie bliskości i emocjonalnego zaangażowania, dewaluacji, lub odwrotnie - wskazywać na zdolność do miłości, itd. Terapeuta, który sobie z tym nie radzi powinien korzystać ze superwizji. W żadnym wypadku nie powinien się angażować seksualnie w relację terapeutyczną. Większość kodeksów etycznych tego zabrania. Poza tym nie widzę powodów, dla których miałby zakończyć pracę z Panią.

Dzień dobry,

Różnego rodzaju fantazje związane z osobą psychoterapeuty (-tki) nie są niczym niepokojącym i nietypowym. Tak po prostu jest, że opowiadając komuś o swoim życiu, o swoich problemach, jesteśmy też ciekawi, jak wygląda życie tej osoby i jak ona radzi sobie z różnymi problemami. W tym kontekście fantazje i wyobrażenia (w tym również seksualne) na temat psychoterapeuty są jak najbardziej naturalne. Można dodać, że są wręcz koniecznym elementem prawidłowej terapii.
Proszę się więc nie obawiać, że psychoterapeuta zakończy terapię. Swoje myśli i przeżycia, jak również lęk związany z ich ujawnieniem należałoby wnieść na terapię, do czego zachęcam.

Pozdrawiam.