Farmakoterapia przy ZOK

Panie Doktorze Od 8 lat choruję na ZOK, leczenie zacząłem dopiero miesiąc temu. Razem z moim lekarzem zastanawiamy się nad ważnym pytaniem odnośnie farmakoterapii: czy brać wysoką (40mg) dawkę paroksetyny razem z atypowym neuroleptykiem jak olanzapina ( 5- 10 mg) czy od razu zdecydować się na stary sprawdzony anafranil. Zadaję to pytanie ponieważ moje natręctwa są bardzo nasilone i odpowiedź na paroksetynę oraz małe dawki olanzapinyt jest słaba. Serdecznie pozdrawiam

Tylko lekarz prowadzący chorego może odpowiedzieć na pytanie dotyczące wyboru odpowiedniego leczenia. Natomiast trzeba wiedzieć, że efekty leczenia natręctw uzyskujemy po długotrwałym stosowaniu leków (jakie by one nie były) i okres miesiąca jest zdecydowanie zbyt krótki, by uznać konieczność wprowadzenia zmiany. Jeżeli już po miesiącu nastąpiła choćby niewielka poprawa należy leczenie paroksetyną kontynuować i wykorzystać ten lek maksymalnie zwiększając dawkę.