Fascykulacje mięśni na całym ciele

Od jakis 3 tygodni borykam się z fascykulacjami mięsni na całym ciele. Zaczęło się od nóg, w ktorych wieczorem 2 -3 razy drgnal jakies włokienko mięsniowe Na obecną chwile fascykulacje występują na całym ciele, nieustannie, nasilają się pod wpływem stresu. Mam 20 lat. Nie ukrywam ze nasilily sie wtedy kiedy naczytałam sie w internecie o SM i SLA. Boje ze to objaw jakieś choroby. Byłam u lekarza rodzinnego, zalecił magnez i zasugerował tło nerwowe. Czy faktycznie to moze byc wywolane stresem?

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być wywołane stresem. Mogą również pojawić się w zaburzeniach na tle nerwicowym. warto jednak skontrolować się u neurologa który wykluczy inne potencjalne przyczyny opisanych zmian.