Faza zwrotna mitralna przekracza połowę LP w wyniku Echa serca

Co oznacza zdanie w wyniku Echokardiografii 'Faza zwrotna mitralna przekracza połowę LP.'?

To znaczy najpewniej ,ze fala zwrotna mitralna jest fala umairkowana , czyli umairkowana ilosc krwi cofa sie w sposob nieprawidlowy do lewego przedsionka. nalezy sprawdzic pozostale paramnetry echokardiograficzne i skonsultowac wynik zlekarzem prowadzacym