Fazy rozwoju u 6-miesięcznego dziecka

Witam. Mój 6,5-miesięczny synek podczas leżenia na brzuszku robi "samolot" wyraźnie się przy tym męcząc. Co jakiś czas podpiera się na łokciach oraz podnosi do góry całą klatkę piersiową. Bez problemu potrafi obrócić się z pleców na brzuch. Nie siada. Pełza okrężnie i do tyłu. Leżąc na plecach często robi mostek. Czy powinnam się niepokoić?

Nie. Jest to naturalny proces rozwoju lokomocji dziecka. Niebawem dziecko zacznie podejmować próby siadania (jak najbardziej może je Pani już teraz sadzać tak, by przyzwyczajało się do takiej postawy), raczkowania, a potem z pomocą i podporą podejmie pierwsze kroki. Proszę się nie niepokoić. Pozdrawiam.