Fioletowa wypukła plama na łydce

Dzień dobry. Od dłuższego czasu na mojej łydce pojawia sie w tym samym miejscu fioletowa wypukła plama, zawsze znika po ok tygodniu i pojawia sie średnio raz na mc. Czasami ma zaogniony pierścień dookoła. Znika jak siniak, robi sie zielonkawa, żółta i znika całkowicie, jednak po ostatnim razie pozostało uwypuklenie w kolorze skory wyczuwalne delikatnie pod palcem. Teraz znowu zrobiło sie fioletowe, co to moze być? Czasami w nocy budziło mnie swędzenie tego miejsca ale plamki nie było.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe iż jest to zmiana o etiologii grzybiczej. Wskazana konsultacja z dermatologiem.