Fioletowe plamy na dużych palcach u stóp

Witam, zauwazylam ze na obu duzych palcach u stóp pojawily mi sie male fioletowe plamy. Dokladnie w tych samych miejscach na obu palcach. Bolą przy ucisku. W sieci straszą z to moze byc czerniak podpaznokciowy, ale on chyba nie występuje na dwoch paznokciach jednoczesnie, w takim samym miejscu? prawda? Czy to zwykly krwiak? Proszę o poradę.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, najprawdopodobniej są zmiany wynikające z ucisku w wyniku niewłaściwie dobranego obuwia. Proszę zmienić obuwie, jeśli zmiany nie znikną w przeciągu kilku tygodniu proszę skonsultować z dermatologiem. Pozdrawiam.