Fizjologiczne lordozy odcinka lędźwiowego

Witam potrzebuje interpretacje badania rezonasu magnetycznego. odprostowanie fizjologiczne lordozyodcinka lendzwiowego,na poziomie l4l5 widoczna tylna centralna i prawoboczna przepuklina krazka z peknieciem pierscienia na gł10 mm uciskajacy worek oponowy i korzen ogona konskiego wymiar ap kanału na ty poz,6mm zwezajaca zachyłki boczne kanałuz przewaga po stronie prawej z kolizja ulezeniowa obu nerwów rdzeniowych.postałe krazki o zachowanej wysokosci i sygnale prawidłowym

Badanie interpretuje się w kontekście znajomości objawów i dolegliwości, które występują u pacjenta oraz wyniku badania pacjenta.
W kręgosłupie jest wiele struktur, które mogą być przyczyną dolegliwości, nie wszystkie są widoczne w badaniu MRI i odwrotnie, wiele zmian opisywanych w badaniu MRI może nie powodować dolegliwości.
Wynik wskazuje na dyskopatię. Proszę skonsultować się z neurochirurgiem lub ortopedą. Specjalista mając pełny obraz Pana choroby dobierze najlepsze postępowanie.