Flegma w gardle po operacji przegrody nosowej

Jak mogę się pozbyć flegmy z gardła? Mam 21 lat i rok temu miałem operacje przegrody nosowej i od tamtej pory dzień w dzień budzę się z flegmą jest to dla mnie bardzo uciążliwe. Proszę o wskazówki co mogę z tym zrobić i z czego to może wynikać. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto udać się do swojego lekarza rodzinnego. Po wstępnym zbadaniu doktor może zalecić odpowiednie leki ułatwiające i rozrzedzające wydzielinę, dodatkowo należy skontrolować czy aby nie ma cech przewlekłego zapalenia zatok przynosowych.