Flegma, zgaga a refluks żołądkowo-przełykowy

Witam! Proszę o odpowiedź; czy jest to refluks, jak sugerują lekarze, ponieważ ja nie mam zgagi, tylko od kilku miesięcy męczący kaszel połączony z wypluwaniem żadkiej ,spienionej flegmy. Poza tym ciągłe gulgotanie w przełyku i odbijanie, a każde połączone z potężną gulą spienionej, ciągnącej mazi o białej barwie. Każde pochylenie wiąże się z takimi wymiotami.Napady powtarzają się bez względu na to, czy jestem głodna, czy najedzona; po jedzeniu jednak częściej.Niekiedy wystarczy łyk wody.

Podstawowym objawem choroby refluksowej przełyku jest zgaga. Jeśli jej nie ma to rozpoznanie jest co najmniej wątpliwe. Aby to potwierdzić lub wykliczyć należy wykonać 24 godzinne bada impendancji przełyku/lub manometrii.