Flustracja matki chorego dziecka

Jestem sfrustrwaną mamą chorego dziecka. Moje dziecko jest niepełnosprawne fizycznie i intelektualnie, dodatkowo z problemami emocjonalnymi, wymaga ciągłej uwagi i troski. Nie mogę pogodzić się z jeo chorobą i wciąż porównuję zdrowe dzieci co doprowadza mnie do szału. Moje dziecko nigdy nie będzie takie jak inne, nie będzie samodzielne. Jak z tym żyć, jak pomóc sobie? Jak sobie radzic z takim obciążeniem psychicznym. Irytują mnie znajomi którzy współczują i "podziwiają", nie ma czego podziwiac!

Dzień dobry!

W tak szczególnych, trudnych życiowych sytuacjach jak wychowanie chorego dziecka, warto i trzeba prosić o pomoc i wsparcie - zarówno w pomoc formalną, prawną, finansową, organizacyjną, jak i wsparcie psychologiczne. W wielu miastach w Polsce istnieją np. grupy wsparcia, które zrzeszają rodziców dzieci niepełnosprawnych. Wspólne przeżywanie emocji, wsparcie grupy, która zna i rozumie Pani problemy oraz może udzielić praktycznych porad, pomaga radzić sobie z frustracją.

Pozdrawiam!