Fluwoksamina działa aktywizująco czy uspokajająco?

Fluwoksamina będąca substancją np. fevarinu ma działać aktywizująco czy uspokajająco?

Lek. Paweł Szadkowski

Oczywiście działanie na każdego pacjenta może być inne, natomiast w porównaniu do starszych leków przeciwdepresyjnych (TLPD), które powodują senność i z tego powodu przyjmuje się je na wieczór, leki typu Fevarin przyjmuje się rano właśnie ze względu na działanie pobudzające. Czyli częściej działa aktywizująco. Ale podkreślam, że u jakiegoś pacjenta mogą zadziałać uspokajająco.

U osób dorosłych dawki do 150 mg/d można podawać 1 ×/d (najlepiej wieczorem), >150 mg/d – w 2–3 daw. podz.; (jeśli dawki nie są równe, większą należy podawać przed snem).