Fobia a zgłoszenie się do szpitala psychiatrycznego

Czy można się zgłosić do szpitala psychiatrycznego jeżeli fobia utrudnia codzienne obowiązki ?

Można zgłosić się na izbę przyjęć, tam zanim przyjmą na oddział, przeprowadzą wywiad i na jego podstawie zadecydują o przyjęciu. Sugerowałabym jednak najpierw zglosić się do lekarza psychiatry, skonsultować decyzję, być może wystawi skoerowanie, a jeśli nie będzie widział konieczności ustalić z nim leczenie i zacząć psychoterapię. Pobyt w szpitalu jest intensywnym doświadczeniem i jeśli można go uniknąć i jest to bezpieczne i nie zagraża zdrowiu osoby chorej i jej otoczenia, warto spróbować.

Może lepszym rozwiązaniem byłby Oddział Dzienny? Zasady działania podobnie jak w szpitalu, także się dostaje L4, jednak zajęcia trwają od 8-15 (mniej więcej) i są bardzo intensywne jak chodzi o psychoterapię.