Fobia społeczna a duszności i drżenia

Witam serdecznie.Mam bardzo poważny problem i często się zastanawiałam zawsze czy jakis psycholog sobie z moim problemem poradzi bo na pewno terapia wymaga dłuzszego leczenia na które mnie nie stac.Jak poradzic sobie z fofią apołeczna?jak jestem obserwowana albo gdy ktoś patrzy na mnie wtedy mam wszystkie objawy to dusznosci,drżenie,silne rumience itp.najwięcej tych przerzyc mam gdy jest grupa ludzi i siedzą przy stole,strasznie mi wstyd nie mogę siedziec na przerwie na jadalni tylko sama gdzis

Witam, z fobią społeczną można sobie poradzić podejmując psychoterapię w orientacji poznawczo - behawioralnej, która z założenia ma charakter raczej krótkoterminowy. Czasami wystarczy parę spotkań aby pozbyć się swoich lęków w sytuacji społecznej. Może też Pani skorzystać z farmakoterapii, dobrze dobrane leki przeciwlękowe mogą znacznie zmniejszyć Pani objawy w perspektywie nawet 2 -3 tygodni. Pozdrawiam

Witam Panią!
Objawy, które Pani opisuje wskazują, że doświadcza Pani silnego lęku w sytuacjach społecznych, co jest charakterystyczne dla fobii społecznej. Wspomniała Pani, że ze względów finansowych nie może sobie pozwolić na długie leczenie. Warto jednak pamiętać, że może się Pani zgłosić po bezpłatną poradę do psychologa, który przyjmuje np. w poradni zdrowia psychicznego. Opłatę za takie leczenie pokryje wówczas NFZ. Jeśli chodzi o długość terapii to są to kwestie bardzo indywidualne, w zależności od głębokości zaburzeń czy motywacji pacjenta. Lęk społeczny jest obecnie dość często diagnozowanym problemem i z powodzeniem leczonym, również ze wsparciem w postaci odpowiednio dobranych leków, które obniżają odczuwanie nieprzyjemnych objawów. Dlatego zachęcam Panią do wizyty u specjalisty, który wdroży odpowiednie leczenie i zapewni wsparcie w Pani cierpieniu.

Pozdrawiam serdecznie!

Witam,
polecam terapię poznawczo-behawioralną, która jest dostępna w ramach NFZ i ma dużą skuteczność w tego typu zaburzeniach.
Należy pamiętać, że efekty terapii zależne są od Pani zaangażowania w proces terapeutyczny.
Podczas terapii terapeuta jest jedynie przewodnikiem, natomiast do pacjenta należy wykonanie pracy.

pozdrawiam i trzymam kciuki za powrót do równowagi
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl