Fobia społeczna a terapia przez internet

witam. mam 26lat. Od 5 lat przebywam za granicą. W grudniu bylam u psychiatry, który stwierdził u mnie fobie społeczną , nerwice lękową i przepisal escitalopram actavis. Jednak chciałabym spróbowac terapie psychoterapię przez internet. Gdzie znalezc psychiatrę by poprowadził ze mną psychoterapię poznawczo-behawioralna. Bo taka według mojego lekarza być może pomoglaby mi w zwalczaniu nerwicy , fobii społecznej. proszę o kontakt

Witam, owszem jest możliwe przeprowadzenie terapii przez internet, natomiast warto odróżnić psychiatrę (to lekarz, który diagnozuje i ma uprawnienia do wystawiania recept) od psychoterapeuty, który jest w stanie zrealizować psychoterapię. Czyli musiałaby pani (według tego, co pani pisze), znaleźć lekarza, który na dodatek ma doświadczenie terapeutyczne i zgodzi się na przeprowadzenie terapii w tej formie. To może być trudne. Znam sporo psychologów i psychoterapeutów, którzy korzystają z internetu pomagając swoim pacjentom, być może jest też taki psychiatra. Tak czy siak, zastanowiłabym się nad podjęciem terapii w realu, bo internet z definicji ogranicza możliwość kontaktu. A to właśnie kontaktu (fobia społeczna) się pani obawia. Terapia internetowa może objawy utrwalić, nie ułatwiając pracy nad nimi.

Dzień dobry,
Bardzo mi przykro, ale psychoterapia poznawczo-behawioralna przez internet wydaje mi się niemożliwa. Proszę zebrać się na odwagę i poszukać psychiatry, psychoterapeuty, działajacego w realu.
Pozdrawiam serdecznie!