Fobia społeczna i depresja

Witam.Mam fobię społeczną i depresje.Otóż.Na pewnym portalu bardzo silnie zauroczyłem się w pewnej dziewczynie(widząc jej zdjęcia), jak również pisząc z nią, zafascynowałem się jej osobą. Nie mogę przestać o niej myśleć przez cały dzień, w nocy budzę się po kilka razy... Męczę się. Towarzyszy mi uczucie:zazdrości (chorej)-mieszka 300km ode mnie - bezradności, bezsilności, rozpacz-że ze mną nigdy może nie być,choć tego bardzo ja chce. Jak sobie z tym poradzic i jak jest przyczyna? Proszę o pomoc

Sugerowałabym przemyśleć wizytę u mądrego psychologa i skorzystać z profesjonalnej pomocy i przestrzeni, w której mógłby Pan przyjrzeć się temu, co aktualnie boli i uwiera. Bo warto przede wszystkim o tym bólu porozmawiać ze specjalistą i doświadczyć go w nowy sposób, zobaczyć skąd się wziął, jakie są jego skutki.

Psycholog pomoże Panu zastanowić się co chce Pan zrobić dalej, aby mógł Pan podjąć próby nowego dla Pana sposobu działania.

Proszę też pamiętać, że najtrudniej jest zacząć, ale jeśli za myślą pójdzie działanie, wtedy można naprawdę wiele...

Życzę powodzenia!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam
Przede wszystkim należy uporać się z lękiem i depresją,
które hamują Pana aktywność społeczną i utrudniają
normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.
W leczeniu wszelkich fobii i depresji najskuteczniejszym sposobem
dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu rozwiązania problemu
jest podjęcie psychoterapii. W Pana przypadku najlepszym wyjściem
będzie skorzystanie z usług terapeuty, który zajmuje się zarówno
leczeniem depresji jak i fobii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie, ewentualnie podjąć
terapię to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie