Fobia społeczna i lęk przed nietrzymaniem moczu

Witam Od 2 i pól roku cierpię na fobię społeczną a mianowicie obawiam się nietrzymania moczu z tym, że nie jestem chora a siedzi to tylko i wyłącznie w mojej głowie. Od stycznia leczę się u lekarza psychiatry, biorę leki i widzę efekty aczkolwiek nie potrafię w dalszym ciągu wychodzić samodzielnie na ulicę, zawsze musi być ktoś przy mnie bo inaczej wpadam w panikę. Chciałabym się dowiedzieć jak mogę uczyć się samodzielnego poruszania po ulicy? Korzystałam już z wielu terapii i bez rezultatów :(

Dzień dobry!

Drogą leczenia stanów lękowych, fobii itp. jest długoterminowa psychoterapia. Jej kluczem są nie tylko porady udzielane przez terapeutę, ale przede wszystkim tworząca się relacja i stworzenie bezpiecznego miejsca i zaufanej więzi, w której będzie Pani mogła analizować przyczyny i mechanizmy powstawania i utrwalania się swoich trudności. Niestety, udzielenie pomocy przekracza możliwości kontaktu internetowego.

Pozdrawiam!

Witam,

Zgodnie z obowiązującymi standardami leczenia, w Pani przypadku pomocne okazałoby się dołączenie psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Osiągnięcie tak ustalonych celów powinno w niej zająć kilka miesięcy. Sesje odbywają się raz na tydzień.

Witam serdecznie,

Napisała Pani o korzystaniu z pomocy ze strony psychiatry. Jednakże rezultaty nie są zadowalające na tyle, by mogła Pani normalnie funkcjonować.
Podczas farmakoterapii zaleca się podjęcie również psychoterapii. Zaznaczyła Pani, iż korzystała w przeszłości z wielu terapii, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Niestety w psychoterapii istnieje wiele czynników, które decydują o jej powodzeniu, m.in. motywacja klienta, zaufanie do terapeuty, rodzaj relacji jaka jest pomiędzy klientem a terapeutą, nurt psychoterapeutyczny, którym pracuje specjalista i inne.
Naprawdę zachęcam do podjęcia psychoterapii. Z racji na Pani miejsce zamieszkania, zapraszam do kontaktu w celu umówienia się na wizytę. Pracuję w nurcie integracyjnym, dostosowując techniki pracy terapeutycznej do potrzeb klienta.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA