Fobia społeczna i niska samoocena oraz lęk

Witam. A więc, już od dłuższego czasu borykam się z fobią społeczną... Już po prostu nie mam sił. Boję się wyjść do ludzi, boję się wyjść do sklepu sama, boję się iść do szkoły.... Jak jestem wśród ludzi, to mam ochotę uciec. Strasznie się denerwuję. Do tego... czuję się nikim. Czuję się źle. Nienawidzę siebie, swojego ciała. Nie mam przyjaciół... Chodzę do psychologa, psychiatry i biorę leki, ale to nic nie daje... Szukam pocieszenia w internecie, przez co się od niego uzależniłam...
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Napisałaś, że ani leki, ani psychoterapia nie dają oczekiwanych rezultatów. Warto więc, abyś powiedziała o tym swojemu lekarzowi. Jeśli chodzi o psychoterapię, to zastanów się, dlaczego może być ona nieskuteczna. Czy ufasz psychoterapeucie, potrafisz się przed nim otworzyć? Czy boisz się zmian i czujesz opór przed nimi?
Pozdrawiam

Dzień dobry
Jak rozumiem z pani wypowiedzi jest pani zaopiekowana zarówno pod względem leków, jak i terapii. Ważne jest, aby rozmawiała pani z terapeutą o wszystkim, co się z panią dzieje. Czy zgłaszała pani uzależnienie od internetu? Być może nie radzi pani sobie ze wszystkimi frustrującymi wydarzeniami w pani życiu (terapia także może być frustrująca). Zachęcam do szczerej rozmowy z terapeutą.
Pozdrawiam Elżbieta Schabowska