Fobia społeczna u 21-letniej kobiety

Witam. Moim problemem jest fobia spoleczna, z ktora od dawna sie zmagam. Zawsze jak spotykam sie z jakimis osobami wlacza mi sie w glowie jakas blokada, nie umiem nic powiedziec i nadmiernie boję się ośmieszenia. Nie umiem wtedy myslec trzezwo. Za kazdym podejsciem jest tak samo, czy to w urzedzie czy prywatne spotkania. Proszę o porady jak można zwalczyc tą fobię, oczywiscie wiem ze terapia to dobry sposob, ale nie wiem czy odwazę sie pojść, więc proszę o pomoc

Witam, terapia to nie dobry sposób, to możliwość przyjrzenia się czym są te blokady, które się włączają w kontaktach z innymi, uniemożliwiają trzeźwe myślenia i możliwość zmienienia tego co dla Pani trudne. Myśl o tym, ze nie ma Pani odwagi pójść do psychoterapeuty to może ten sam strach związany z lękiem przed kontaktami w ogóle. wtedy nie można pomyśleć, ze to może być takie miejsce, gdzie Pani będzie mogła się spokojnie czemuś przyglądać. Pozdrawiam

Witam,

Proszę zgłosić się na konsultację do psychoterapeuty. Jeśli nie pójść, to zamówić wizytę domową, ew. online. Zaburzenie jest trudne do samopomocy, natomiast stosunkowo łatwe, gdy czuwa nad tym specjalista (10-15 sesji).

Pozdrawiam