Fobia szkolna? Pomocy!

Witam, mam na imię Kamila i mam 18 lat, uczęszczam do 3 klasy technikum. Już pod koniec 2 klasy zauważyłam dziwne objawy, tylko rano przed pójściem do szkoły, typu biegunka, bóle głowy, wymioty, zawroty głowy, bóle brzucha i czasem silne duszności... a teraz jest gorzej, mam całkowity STOP, kiedy widzę budynek szkoły... mam czasem dość życia... po głowie chodzą mi myśli samobójcze, nie wychodzę z domu, zamykam się coraz bardziej w sobie, nie uśmiecham się już jak wcześniej... Psychiatra zapisał mi leki, po których czułam się tylko jak warzywko... uspokoiły mnie masakrycznie, ale objawy nie minęły, leczę się też od 3 lat na nerwicę... mama poszła się zapytać psychiatry, jakie papiery są potrzebne do indywidualnego nauczania, lecz ona jej powiedziała, że to za dużo zabawy z tymi papierami i że albo zacznę chodzić do szkoły, albo lepiej będzie, jak ją rzucę... Nie wiem do kogo się zgłosić o pomoc... przy życiu trzyma mnie tylko mój ukochany, nikt inny. Nikt mnie nie rozumie, tylko się drą, że mam się wziąć w garść... a ja już nie mam siły... Ciągle tylko płaczę, nie śpię po nocach, mam jakieś lęki, boję się każdego następnego dnia... Proszę mi pomóc ... JAKIE PAPIERY SĄ POTRZEBNE DO INDYWIDUALNEGO NAUCZANIA...? Czekam na odpowiedź...

Witaj!

Fobię szkolną, podobnie jak wszelkie inne rodzaje fobii, leczy się przede wszystkim za pomocą psychoterapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej. To samo tyczy się leczenia nerwic. Dlatego sugerowałabym, abyś jak najszybciej udała się na wizytę do psychoterapeuty. Możesz umówić wizytę w poradni zdrowia psychicznego lub w prywatnym gabinecie psychoterapeutycznym.

Natomiast opinię o nauczaniu indywidualnym wydają zespoły orzekające, które działają przy poradniach pedagogiczno-psychologicznych. W każdym mieście funkcjonuje kilka takich poradni, a potrzebne adresy znajdziesz w internecie. Zarówno do poradni pedagogiczno-psychologicznej, jak i poradni zdrowia psychicznego nie potrzebujesz skierowania. Natomiast do uzyskania orzeczenia będziesz potrzebowała zaświadczenia lekarskiego.

Myślę też, że warto byłoby, abyś porozmawiała z psychologiem szkolnym, który powinien dysponować dokładnymi informacjami dotyczącymi nauczania indwidualnego.

Pozdawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia!