Fobie odchudzania przy anoreksji

Kiedyś chorowałam na anoreksje. Przy wzroście 170 cm ważyłam zaledwie 44 kilogramy. Nie mogłam jeść, tylko piłam płyny. Leczyłam się i na chwilę pomogło, ale teraz znowu nie jem, od czterech dni zjadłam tylko jedno śniadanie. Czuję się zmęczona, dzisiaj w nocy obudziłam się cała spocona. Boję się, że znowu choroba mnie dopadnie... Mam fobię, żeby schudnąć przynajmniej do 49-50 kilogramów. Mierzę 178 cm i wiem, że to mało, ale tak sobie wbiłam do głowy.. Mam 22 lata i coraz gorzej się z tym czuję

Witam,

anoreksja jest chorobą, która może prowadzić najpierw do poważnych konsekwencji zdrowotnych, a następnie do śmierci. Jest duże prawdopodobieństwo, że doświadcza Pani nawrotu poważnej choroby. Jeśli tak jest, będzie Pani bardzo trudno samej poradzić sobie z rozwiązaniem tego problemu, zachęcam więc do poszukania wsparcia na zewnątrz. Bardzo zachęcam Panią do konsultacji z psychologiem, by sprawdzić, czy psychoterapia wystarczy by Pani pomóc.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html

Dzień dobry,

Pozostaje się Pani zgłosić do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie lekarz zbada Panią i zaproponuje odpowiednią metodę / formę leczenia.
Inna możliwość, proszę rozważyć leczenie na oddziale szpitalnym specjalizującym się w leczeniu zab. odżywiania (np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie, IPiN w Warszawie).