Fobie społeczne i ostry lęk

Witam od 25lat choruję na fobię społeczną a ściślej mówiąc na bardzo ostry lęk,a to spowodowało że od 16lat brałem lek clonazepan a to spowodowało uzależnienie,od 2 miesięcy przestałem(w końcu)brać ten lek ,lekarz psychiatra przepisał mi hydroksyzynę-doraźnie i wszystko by było dobrze gdyby nie to że ten lek powoduje otępienie senne a potrzebuje go raz na tydzień doraźnie,biorę hydroksyzynę 25mg i mam pytanie czy jest lek na lęk ougólniony nie powodujący uzależnienia tak jak clonazepan ani otępi

Zamiast opierać się tylko na lekach, warto skorzystać z psychoterapii i poradzić sobie z przyczynami zaburzeń, a nie tylko działać na ich objawy. Nerwica (czyli zaburzenia lękowe) maja swoje źródła w trudnościach emocjonalnych i jeśli się ich nie przepracuje trudności będą nawracać. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, psychoterapeuty.