Fobie społeczne i praca w korporacji międzynarodowej

Mam 21l. Moim problemem jest mój charakter; jestem miękka, ludzie mnie lekceważą, pomiatają mna, strach przez rozmową z ludźmi którzy mnie nie lubią, wyjśc itd. Przyczyna tego jest brak kontaktu w dzieciństwie z ludzmi, gdyż zawsze bywałam w domu, unikanie kontaktów w liceum i brak przyjaciół. Jak to mogę zmienić? Chciałabym pracować w korporacji międzynarodowej, gdzie praca w grupach jest najważniejsza. Czy miałabym szansę się zmienić by móc pracować w tym środowisku i co mogę zrobić z sobą?

Dzień dobry!

Drogą pracy nad swoimi cechami osobowości i zdobywaniem nowych umiejętności (np. społecznych, interpersonalnych) jest np. psychoterapia - indywidualna lub grupowa.

Pozdrawiam!

Witam Panią,
Myślę że warto rozważyć psychoterapię grupową, w trakcie której można rozpoznać mechanizmy, które sprawiają problemy, przyjrzeć się i zrozumieć swoje wzorce wchodzenia w relacje oraz nauczyć się, w bezpiecznych warunkach, budowania dobrych relacji z ludźmi. Może też warto skorzystać z treningu asertywności? Zachęcam Panią do udania się na konsultację u psychoterapeuty aby wspólnie zastanowić się nad najlepszą formą pracy dla Pani.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska