Fobie społeczne i wskazania do stosowania leków przeciwlękowych

Witam. Byłam wczoraj u psychiatry i stwierdził u mnie fobie społeczna. Denerwuje się jak ide do sklepu a jak już tam jestem to nie mogę ustac bo mam wrazenie ze upadne, ale nie tyko w sklepach. 4 lata temu miałam pierwsze objawy ale ucichly po jakims czasie, chyba sama sobie poradziłam. Doktor zapisal mnie do Pani psycholog do której pojde. Jednak obawiam się brania lekow. Przepisal mi Paxtin 1x dzie. i Afobam 3x0,25.Czy mogę po prostu nie brac tych lekow i poczekać do wizyty psychologa???

Można spróbować poradzić sobie bez leków. Warto jednak porozmawiać o tym z lekarzem, by była jasność dotycząca leczenia oraz by uniknąć nieporozumień.