Forsowne ćwiczenia po operacji przepukliny pachwinowej prawostronnej

Jestem 4 dni po operacji przepukliny pachwinowej prawostronnej. Największy ból czuję przy prostowaniu, gdy chodzę i jednocześnie coś mówię, gdy oddycham przeponą i gdy trzewia od środka naciskają na ranę. Czy to normalne że nie mogę się bezboleśnie wyprostować czy może jednak coś mi tam za ciasno przyszyto? Mam wrażenie że z dnia na dzień jest gorzej niż lepiej. Czy w takiej sytuacji lepiej leżeć i się nie forsować czy wręcz przeciwnie jak najwięcej chodzić, siadać, oddychać przeponą?

To bardzo wczesny okres pooperacyjny, więc takie dolegliwości jeszcze mogą występować, ale powinny stopniowo, powoli ustępować. Radzę w chwili obecnej prowadzić oszczędny tryb życia i się nie forsować. W razie wątpliwości proszę najlepiej skonsultować się z chirurgiem, który Pana operował.