Fragment błony śluzowej żołądka z cechami przewlekłego zapalenia i metaplazja jelitowa w wyniku badania

Dzisiaj otrzymałam wynik badania: fragment błony śluzowej żołądka z cechami przewlekłego (+), aktywnego(+) zapalenia, metaplazja jelitowa (+) oraz z obecnością Bakterii spiralnych typu Helicobacter pylori(+). Cech zaniku oraz dysplazja nie stwierdza się. Co to może oznaczać ?

Te wyniki świadczą o przewlekłym, w stanie aktywnym zapaleniu błony śluzowej żołądka z przemianą komórek żołądkowych w jelitowe stopnia małego (1 stopień w skali 3-stopniowej). Wykazano także miernego stopnia zakażenie bakterią Helicobacter pylori. To bardzo niewielki stan zapalny. Leczenie typowe jak w stanach zapalnych żołądka - inhibitory pompy protonowej plus eradykacja Helicobacter pylori (antybiotyki). Kontrola u lekarza, który wysłał na badanie gastroskopowe.