Fragmenta endocervicis cum signis metaplasia planoepitheliali

Dzień Dobry. Proszę o przetłumaczenie wyniku badania i informację czy wynik jest prawidłowy. Endometrium cum signis proliferations (M 79310) Fragmenta endocervicis cum signis metaplasia planoepitheliali. Prosiłabym o informację czy wymagam dalszego leczenia. Z góry dziekuję.
Aleksander Ropielewski

Endometrium w fazie rozrostu z elementami metaplazji płąskonabłonkowej. Wskazane wyłyżeczkowanie jamy macicy i kontrolna cytologia za 6 miesięcy od zabiegu.