Fragmenta epithelii plani et endocervicis normalis

Dostałam wynik badania histopatologicznego. Chciałam poprosić o pomoc w interpretacji wyniku: A. Fragmenta epithelii plani et endocervicis normalis B. Endometrium secretans C. Focus CIN 1 in fragmentam mucosae exocervicis

komentarz : mała dysplazja może się wycofać. Prawdopodobnie miała Pani zły wynik badania cytologicznego- dlatego wyskrobiny ? Wskazana jest obserwacja cytologiczna , może warto zainwestować w ocenę infekcji HPV z typowaniem wirusa . ( to badanie na razie nie jest powszechnie refundowane )